İlişkilerim

Bir İlişkimin Döngüsü

Şu an öyle böyle alkollü değilim, yazım hatası falan varsa sonra düzeltirim bir ara. Bakın şimdi daha çok bahsedeceğim spesifik olarak, ama genel bilgilerle başlayalım ki kimi okuduğunuzu bilin. Bakın benim henüz 45 günden uzun ilişkim olmadı, sebebinin sebebini bilmiyorum ama sıkılıyorum ben. Hiç aşık olmadım, sevdiğim bile muallak yani 1 istisna var ama o da ilginç. Anlatacağım, onu da anlatacağım sakin olun. Sıkılmak dedim ya, öyle bir sıkılma yok aga. Mesaj atmak bile öyle bir batıyor ki aklınız durur götünüz tavana vurur.

Bu sıkılganlık tabii karşıya yansıyor falan derken ben bu durumu itiraf ediyorum, hayır işin puştluğu ayrılma lafını kurduktan sonra da rahatlama olmuyor. Bir pis suçluluk hissiyatı geliyor, saçma sapan bir şekilde “nasılsın?” diye mesaj atıyorum. Ulan bu mesajı böyle bir olaydan sonra baban atsa eşine, kızına, anasına söversin. Bunu da bilerek atıyorum ha. Öyle bir puştluk.

Şu zamana kadar çok az kişinin peşinden koştum, onlar da olmadı. Sanırım daha ben sıkılmadan onlar gitti, hiçbirine de bir şey demedim. Arkasından yani, iyi yaptılar bence. Hep bana geldiler, gelen herkesle bir ilişkiye başlamadım tabii, ama ilişkilerimin çoğunda bana geldiler. Çoğu da sanal oldu, yani facebook, twitter falan. Belkide hatalar tam olarak buradaydı, bilemiyorum. Aslında biliyorum ya, itiraf etmek istemiyorum. Dediğim gibi sevmedim, aşık olmadım. Belki sevenler aşık olanlar yürütürdü, bilemem. Burda demek istediğim mesafeli ilişkilerdi aslında, ha yanındakiyle idare ettin uzaktaki kaldı sanki bana da. Mükemmel bir laf ile özetliyorum: her kuşu siktim bi leylek kaldı…

Bir şeyler hissederim, hiç hissetmem değil ya da sadece iyi zaman geçirmek için olmaz çoğunlukla. Hissettiğim şeyleri başkalarının hisleriyle eşleştirmem hiç, zira özellikle bu duygu biraz öznel bir his. Yani asla ne yaşadığımı bilemeyeceğim gibi duruyor, sanırım çok az kişi bilecek ne yaşadığını. Aslında onlar da bilemeyecek, biz karar vereceğiz gibi duruyor onların da ne yaşadığına. La oğlum bu ülkede patolojik takıntılarını ve kıskançlıklarını aşk/sevgi sanan davarlar var amına koyayım, ve bu takıntılarla, kıskançlıklarla, kısıtlamalarla uğraşanlar da diyorlar ki bu bana aşık… Hiç bilemeyeceğiz amına koyayım.

Tabii ki gene bir yazıyı bir gecede yazamadım, şu an alkollü değilim ama yazıyı yazdığım yer bezelye + kıyma kokuyor.

Puştluk yaptım evet ama kendimi savunmama da bi izin verin önce. Hiçbir şey hissetmeden flörtleşmedim ki, içi boş sıkmadım hiçbir zaman. O an öyle hissediyordum öyle dedim, sonra hissetmedim ve demedim. Hiçkimseye sen özelsin, sen farklısın demedim. Demek istedim, siktiğimin lafını demek istedim ha ama demedim, çünkü kişisel – karakteristik olarak farklısın desem bunu ilişki anlamında alıp öyle yorumlayacak. Ben kimeye bir şey vaadetmedim ayrıca, seni ömür boyu seveceğim demedim tanıştıktan 2 hafta sonra.

Benim sabıkamda hep ortada oldu; herkese söyledim 45 günden fazlası yok bende, aşık olmadım, deli gibi sevmedim… Hep benim hatalarımdan bahsettim de, onların hatası ne oldu biliyor musunuz? Kibir. Kendilerini özel sandılar, karşıma çıkıp beni kendilerine aşık edebileceklerini sandılar ve yanıldıklarını anladılar. Kendilerini en özel sandılar, kendilerini benim hayatımın aşkı sandılar. Kendileri o kadar hissetti ki, “oldu o zamaan, allaşkına hiç kalkma ya sen” diyip gitmek nasip oldu.

Kafalarında bir “ideal” ilişki var çoğu insanın. İstedikleri ve hissettikleri gibi yaşamıyorlar da sürekli ellerindeki plana göre yaşıyorlarmış gibi; şu şöyle olmalı, şuraya gitmeliyiz, şöyle fotoğraf çekmeliyiz, sen şunu şöyle yapmalısın, ben şunu yaparsam olmaz ama sen şöyle yaparsan olur, şunu şöyşe şeyettirelim de şeyolduğuna şeyine koyarız. AGA Bİ SALIN LAN. Hayır sana demiyorum ki herkesten farklı bir ilişki kur kafanda, kafanda kurma demeye çalışıyorum. İçinden geleni yap lan, bu kulaklar neler duydu, bu gözler ne mesajlar gördü lan… “Sna srkli msj atmk istiyrm ama o zmn da vıck vıck olurz” ya ablacım, bacım sen demek ki vıcık vıcık bir insansın lan, böyle devam et hayatına? Dayınınki gibi olmasın senin ilişkinde, ne olacak yani?

Neyse, 600 kelime oldu. Hadi eyvallah cümleten, cya!

Bir Yorum Bırak